אודות רישום קבלן שיפוצים

מה זה אומר רישום קבלן שיפוצים וכיצד נרשמים בפנקס הקבלנים הנחשק? מי שמחפש קבלן שיפוצים, או רוצה להיות קבלן רשום בעצמו – חשוב כי ישים לב למאמר הבא העוסק בתחום.

רישום קבלן שיפוצים – מה זה אומר? כיצד עושים זאת?

אחת המטרות של רבים מקבלני השיפוצים הינו הוספת שמם אל פנקס הקבלנים המורה על כך שלקבלן ישנן 5 שנות ניסיון בתחום בו הוא עוסק, ועוד 10 שנות ניסיון בתחום הבנייה והשיפוצים.

רישום קבלן שיפוצים בפנקס הקבלנים מסייע ללקוחות להבין כי איש המקצוע שעומד מולם (או שהם רוצים לשכור) הינו קבלן מקצועי, מיומן כמו גם אמין.

מה צריך לדעת על פנקס הקבלנים?

רישום בפנקס הקבלנים נועד בעיקר על מנת להגן על לקוחות שזקוקים לאנשי מקצוע בתחום השיפוצים, אשר נתקלים בזמן הבחירה בשלל בעלי מקצוע אשר טוענים כי הם הטובים ביותר בתחום.

רישום בפנקס והתנאים להוספת איש מקצוע לפנקס הקבלנים נועד כדי להגן על הציבור מפני אנשי מקצוע שאינם מנוסים, או מכאלה שלא יבצעו את עבודתם בצורה מהימנה, לכן בדיקה כי הקבלן הינו כזה ששמו רשום בפנקס הקבלנים, חשובה ביותר בעת בחירת החברה או אנשי המקצוע שיבצעו כל עבודת בנייה או שיפוצים.

כיצד ניתן לבצע רישום קבלן שיפוצים?

כדי להבין את הנושא, חשוב שבתחילה לדעת כי פנקס הקבלנים המורה על קבלנים רשומים, נועד על מנת להבטיח כי ענף הבנייה יהיה תקין וכזה שיטיב עם הלקוחות, כאשר משרד הבינוי והשיכון שם את הדגש על כך שמרבית אנשי מקצוע המציעים את השירותים שלהם יהיו מיומנים וכאלה אשר עברו בחינה והסמכה.

בכך, אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב שלא התרשלו בעבדותם ולא סבלו מבעיות קשות בעת הענקת שירות ללקוחות, כמו גם רק כאלה שעובדים לפי ההנחיות השונות – יוכלו להירשם בפנקס הקבלנים, תוך שכל זה יעשה תחת פיקוח הרשויות.

בשל כך ניתן להבטיח את ענף השיפוצים והבנייה, כמו גם לעשות חסד עם בעלי המקצוע והקבלנים שעושים את עבודתם נאמנה.

התנאים הדרושים עבור רישום קבלן שיפוצים

אם אתם רוצים לדעת מהם התנאים לצורך רישום קבלן שיפוצים, חשוב שתדעו כי קבלן מסוג זה חייב להיות בעל ניסיון של 5 שנים בתחום הבנייה והשיפוצים, כי הקבלן צריך לעבור הכשרה מתאימה ,קורסים ובחינות בתחום הבנייה, כמו גם שהקבלן נבחן "בציציות" על ידי משרד הבינוי והשיכון שבודק את טיבו של בעל המקצוע, את התביעות שהוגשו נגדו (אם הוגשו), כמו גם את הניסיון וההשכלה הרלוונטית שלו.

 

 

איזה אנשי מקצוע יכולים להכנס אל רישום קבלן שיפוצים?

כיום ישנם שלל בעלי מקצוע שרוצים להכנס אל פנקס הקבלנים, בעוד ששלל בעלי מקצוע ביניהם: קבלני בנייה, חשמל, אינסטלציה, קבלני שיפוצים, בנאים, ושלל קבלנים, יכולים להגיש בקשה למשרד הבינוי והשיכון, וזאת בהתאם לניסיונם ותחום העיסוק שלהם.

לסיכום, אם אתם רוצים לעבוד בתחום הבנייה או זקוקים לשירות בנייה ושיפוצים – חשוב תמיד לשים לב כי הקבלן הינו קבלן רשום, תוך שהעובדה אודות היותו בעל המקצוע ראוי להרשם בתוך רישום קבלן שיפוצים, מבטיחה אמון, איכות ומקצועיות בעת קבלת שירותי בנייה מכל סוג.