כל מה שצריך לדעת על גיוס אשראי לעסקים לכל מטרה

עבודה מול הבנק דורשת ידע ומקצועיות.
כפי שלא נהוג לגשת לבית המשפט ללא עורך דין כך גם כאשר אתה פונה לבנקים, אתה חייב יועץ עסקי מקצועי.

לצערנו, היום מבקשי אשראי רבים נתקלים בסירוב מהבנקים לבקשת הלוואה היות ואינם דוברים את שפת הבנקאים ואינם יכולים להסביר לבנקאי מדוע הם זקוקים לאשראי.
לאלוני-האפט קשרים טובים עם כל הבנקים בישראל.
הצוות המקצועי שלנו יודע איך להציג את המקרה שלך לבנק כך, שהסיכוי לקבל הלוואה גדל מאד.
בנוסף, התנאים שאנחנו יכולים להשיג עבורך לקבלת הלוואה מהבנק טובים בהרבה מהתנאים שתקבל אם תבקש הלוואה מהבנק באופן עצמאי.

שלבי העבודה בגיוס הלוואות מבנקים:
* בדיקת מערך האשראי הקיים בבנק שלך.
* אבחון וניתוח מקיף אודות מצבה הפיננסי של החברה.
* ניתוח השוק שבו פועלת החברה והשלכתו על פעילות החברה.
* הכנת דו"ח בקשת אשראי בפורמט מיוחד עבור בנקים, פורמט זה יקל על הבנק לתת את ההלואה.
* ניהול משא ומתן עם מספר בנקים במקביל ע"מ לקבל עבורך את התנאים הטובים ביותר להלוואה ולחסוך בעלויות האשראי.
* איתור מקורות אשראי במערכת הבנקאית – גיוס אשראי בנקאי ממקורות מימון שונים.

משרדנו עובד בעיקר עם מוקדי האשראי של הבנקים ואף נמצא בקשר ישיר עם סניפים שונים ברחבי הארץ. אנו מבצעים ניתוח מקצועי ומקיף של צרכי האשראי של החברה, היקף המימון הנדרש, התאמת האשראי המבוקש לאשראי הנדרש והתאמת הרכב הבטוחות בחברה ליכולות שלה.

גיוס אשראי הינו הבסיס להצלחת העסק. גיוס אשראי מתבטא במספר דרכים כגון: מסגרת עובר ושב, הלוואות, מסגרת ניכיונות, ערבויות ועוד.

גיוס האשראי אינו מתבצע אך ורק באמצעות הבנקים אלא גם באמצעות קרנות הסיוע של המדינה אשר מאפשרות לעסקים לקבל הלוואות לטווח ארוך (חמש שנים) עם אופציה לגרייס (תשלום ריבית בלבד) במשך חמישה חודשים.

כאמור גיוס אשראי לעסקים  הינו קריטי לעסק כאשר האשראי חייב להיות מנוהל בצורה נכונה. אשראי אשר מנוהל בצורה נכונה מתבטא במסגרת עובר ושב אשר מאפשרת לעסק תשלום שוטף של ההוצאות שלו כגון: שכירות, תשלום משכורות, חשמל וארנונה והוצאות שוטפות.

נטילת הלוואות מיועדת עבור השקעות של העסק. במקרה של עסק מסחרי – השקעות במלאי של העסק, במקרה של עסק יצרני – השקעה בחומרי גלם עבור העסק וכן רכישה של רכוש קבוע.

בנוסף לכך, עסק אשר מצריך הון חוזר ישתמש בהלוואות שנוטל למטרה זו.

מסגרת ניכיונות מיועדת לעסק אשר מרבית לקוחותיו משלמים בשיקים ועל כן בכדי לא להמתין ליום פרעון השיק משתמשים בניכיון של השיקים ולאחר תשלום של עמלה קטנה ניתן לקבל את שווי השיק לחשבון הבנק עוד לפני זמן הפרעון שלו.

ערבויות לעסקים לרוב נדרשות כאשר העסק משתמש באשראי גדול אצל הספקים שלו משמע הספק אשר מעוניין להעניק אשראי ללקוחותיו מעוניין גם להבטיח את תשלום לקוחותיו ועל כן מבקש מהעסק ערבויות אשר יבטיחו את התשלום ויקטינו את החשיפה והסיכון בפעילותו השוטפת.

רשימת הבנקים לגיוס אשראי בישראל:
בנק הפועלים
בנק דיסקונט
בנק מזרחי
בנק לאומי
בנק אוצר החייל
בנק בינלאומי
בנק מרכנתיל
בנק יהב
בנק אגוד
בנק מסד
בנק ירושלים
בנק פאג"י

מקורות נוספים שמהם ניתן לגייס אשראי לעסקים

בנוסף לבנקים המסחריים, שמהווים בדרך כלל את האופציה הראשונה של גיוס אשראי לעסקים, ישנם מקורות נוספים למימון נחוץ, וגם אליהם רצוי לפנות רק לאחר קבלת ייעוץ מקצועי ממומחים בתחום – ייעוץ שעשוי להתגלות כיקר ערך וככזה שמבטיח לכם גיוס הון בתנאים מיטביים (שכמובן שווים הרבה כסף).

מקור רווח אחד של גיוס אשראי לעסקים הוא חברות אשראי חוץ בנקאיות. חשוב לציין שאם בעבר שוק האשראי החוץ בנקאי היה מזוהה עם גורמים מפוקפקים ועל כן זכה לכינויים לא מחמיאים ("השוק האפור"), הרי שכיום מדובר בחברות הפועלות באישור משרד האוצר ובפיקוחו, כשכמובן גם על כל בעל עסק מוטלת החובה לוודא קיומו של רישיון בתוקף בבואו לגייס אשראי.

בנוסף ישנן קרנות שונות המסייעות לעסקים, ובפרט יכולים ליהנות מהן עסקים בפריפריה (אבל לא רק!).

דוגמאות לקרנות שמאפשרות גיוס אשראי לעסקים בתנאים טובים במיוחד הן קרן קורת, קרן נתן, קרן סולם, קרן פדרציית ניו יורק, קרן דרומה/צפונה וקרן דטרויט.

מדובר בקרנות פילנתרופיות במהותן, אבל גם הן דורשות תוכניות עסקיות, ובכל מקרה חשוב מאוד לפני הפנייה אליהן לבצע בלוויית אנשי מקצוע את כל שלבי העבודה הנ"ל – בדיקת מערך אשראי בבנק, ניתוח מקיף של מצב העסק, ניתוח השוק שבו העסק פועל וכמובן בדיקה מדוקדקת של תנאי מתן האשראי כדי לוודא שהם הולמים את צרכי העסק בנקודת הזמן הנוכחית.