לפגישת ייעוץ 8339*

הלוואות לעסקים – לבחור נכון.

בעלי עסקים קטנים נתקלים לעתים קרובות במצבים בהם מצוקת אשראי איננה מאפשרת לעסק לזנק קדימה ולפרוץ אל השוק בתנופה.
פעמים רבות, לאחר השקעה אין סופית של משאבים פיננסיים, כוח אדם וזמן, כאשר נדמה כי העסק עולה על דרך המלך ומתחיל, סוף כל סוף, לממש את הפוטנציאל הגלום בו, מסגרת האשראי הקיימת ממצה את עצמה ועוצרת את תנופת ההתפתחות באחת.

במצבים מעין אלה, הפתרון המידי אשר יאפשר את המשך הקיום של העסק ואת התפתחותו העתידית הוא הלוואה לעסקים קטנים, ובמקרה של עסק בהקמה – הלוואות לעסקים חדשים.

הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה – האופציה המומלצת

הלוואה לעסקים קטנים המסופקת על ידי קרנות בערבות המדינה, הינה ההלוואה הנוחה ביותר לעסקים, ומתאפיינת בתנאים נוחים ביותר שמטרתם להעניק לעסק תמיכה ולאפשר לו לממש את הפוטנציאל העסקי שלו באופן האופטימלי.
קרנות הסיוע מגדירות קריטריונים מסוימים אשר הופכים את העסק לזכאי לקבלת הלוואה, ומספקות תנאים נוחים במיוחד, הכוללים פריסה נוחה ביותר של התשלומים וריביות נמוכות.
במרבית המקרים, קיים פער בולט בין הסכום הניתן כהלוואה לעסק, לבין הביטחונות והערבויות שנדרש בעל העסק לספק כנגד ההלוואה.
סכום ההפרש מוענק לבעל העסק כהלוואה בערבות של המדינה, כאשר, למעשה, המדינה היא זו שנוטלת את הסיכון, לצד בעל העסק, להשבת אותן הלוואות לעסקים קטנים לקרן.

הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה – היתרונות

  • ערבות המדינההלוואה לעסקים קטנים המסופקת על ידי גורמים בנקאיים או חוץ בנקאיים כרוכה בהעמדת ביטחונות שונים כערבון להשבת ההלוואה.
    בין היתר, בעל העסק יידרש להעמיד לרשות הבנק ביטחונות משמעותיים כמו נכסים שבבעלותו, כאשר שווי הביטחונות אמור להיות שווה לגובה קרן ההלוואה, ופעמים רבות, גם גבוה מכך.
    במקרים שבהם הלוואות לעסקים קטנים לא מוחזרות בהתאם לתנאי ההחזר הגורם המלווה יכול לממש את הביטחונות שקיבל ולהפקיע את הנכסים המוסכמים מידי בעל העסק. לעומת זאת, עם קבלת הלוואה מקרן בערבות המדינה, בעל העסק יידרש להעמיד ביטחונות עבור אחוז קטן, (בדרך כלל, פחות משלושים אחוזים), מסכום ההלוואה הנדרשת, כאשר יתרת הערבות מסופקת על ידי המדינה.
  • תנאים נוחיםהלוואות לעסקים מקרנות בסיוע המדינה מותאמות באופן ספציפי לעסק המקבל, תוך התאמה  אופטימלית של מספר התשלומים, גובה הריבית, אופני ההצמדה, ועוד.
  • תקופת גרייסחלק מקרנות הסיוע בערבות המדינה מאפשרות קבלת תקופה מוגדרת מראש, אשר במהלכה בעל העסק  איננו נדרש להשיב את החלק היחסי של קרן ההלוואה בחודשי ההחזר הראשונים.

ייעוץ מקצועי – חובה!

הלוואה לעסקים קטנים מקרנות בסיוע המדינה כרוכה בפרוצדורה מורכבת ביותר.
משום שכך, ליווי מקצועי מגדיל באופן משמעותי את הסיכויים לקבל את ההלוואה שתעמיד את העסק שלכם על הרגליים!
חובה לבחור בחברת ליווי מקצועית ומנוסה, משום שעסק אשר קיבל סירוב להלוואה מהקרן, יאבד, במרבית המקרים, גם את הזכות לגייס אשראי מהקרן ואין שום ביטחון שיוכל לקבל אשראי דרך קרן הלוואות לעסקים קטנים אחרת.

עסקים, בין אם הם גדולים, ובין אם הם בינוניים או קטנים, עשויים להיתקל לעיתים קרובות במצב בו הם זקוקים למזומנים בדחיפות, אך אינם מצליחים להשיג מקור מימון.
עסק שתזרים המזומנים שלו תקוע הוא עסק שאיננו מסוגל לשלם משכורות לעובדיו, להשקיע, לייבא מוצרים, להרחיב את גבולות העסק או ליזום.
במצב שכזה, העסק עשוי להגיע לקריסה לאחר זמן לא ארוך.
מה עושים? הלוואות לעסקים!

הלוואות לעסקים גדולים

האופציות העיקריות העומדות בפני בעלי עסקים גדולים הן הלוואות לעסקים ממקור בנקאי, והלוואות ממקור חוץ בנקאי.
יתרונן של הלוואות בנקאיות הוא ריבית נמוכה יחסית, אולם חסרונן הבולט הוא ההליך המורכב אותו עובר הלקוח עד לקבלת ההלוואה. לקיחת הלוואה בנקאית לעסק כרוכה בטופוסולוגיה בלתי נגמרת ובהצגת ביטחונות מספקים אשר ישמשו לבנק כערבון להשבת ההלוואה.

לצד אפשרויות גיוס אשראי עסקי מהמערכת הבנקאית, בשנים האחרונות הולך ומתפתח בקצב מהיר ביותר גיוס אשראי עסקי מהמערכת החוץ-בנקאית. יתרונו הגדול של האשראי החוץ-בנקאי הינו בתהליך גיוס מהיר למדי, אשר אינו דורש התנהלות מורכבת ומסורבלת כפי שקיים כיום במערכת הבנקאית. פעמים רבות ניתן לקבל מהמערכת החוץ-בנקאית אישור למתן אשראי עסקי תוך פרקי זמן קצרים ביותר, ומן הסתם קיימת לכך חשיבות רבה להמשך התנהלותו השוטפת של העסק. יחד עם זאת, שיעורי הריבית המשולמים עבור אשראי חוץ-בנקאי הינם גבוהים למדי לעומת שיעורי הריבית המקובלים במערכת הבנקאית.

הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים – הקרן בערבות המדינה

אם אתם בעלי עסק שמחזור העסקים השנתי שלו איננו עולה על מיליון שקלים חדשים, תוכלו לבחון את האופציה האטרקטיבית של הלוואות לעסקים הניתנות על ידי קרנות בערבות המדינה.
הקרנות בערבות ממשלתית פועלות לתמיכה ולעידוד של עסקים קטנים ובינוניים, מתוך הכרה בחשיבתם הרבה לניהול כלכלה בריאה בישראל.
הלוואה לעסקים קטנים ובינוניים המסופקת על ידי הקרנות בערבות ממשלתית הינה אידיאלית, וכוללת פרישת תשלומים נוחה וריביות נמוכות, אשר מותאמות ליכולת ההחזר של העסק ומאפשרות לעסקים הקטנים והבינוניים להתבסס ולמנף את עצמם. הערבות הממשלתית הקיימת בהלוואות מסוג זה מקטינה באופן משמעותי את רמת הביטחונות שיהיה על הלקוח לספק (בדרך כלל, פחות מ 30% משווי ההלוואה), כאשר המדינה נושאת בחלק הארי של הערבות להלוואה.
חשוב לדעת, כי ליווי של חברה מקצועית מעלה באופן משמעותי את הסיכויים לקבל הלוואה מקרן בערבות המדינה.

מה חשוב לבדוק לפני בחירת הלוואה לעסק?

טרם בחירת הלוואה לעסק, חשוב ביותר לבדוק את רמת יכולת ההחזר שלכם, וזאת על מנת שלא תקבלו סכום שהינו מעבר ליכולת ההחזר שלכם, מה שעתיד להוביל לקריסה כלכלית בהמשך הדרך.
כמו כן, יש לבדוק את מגוון ההלוואות העסקיות המוצעות על ידי הבנקים השונים, לבחירת האופציה המשתלמת מביניהן.
אם בחרתם לקחת הלוואה עסקית ממקור חוץ בנקאי, הקפידו לבדוק שהמקור המדובר אמין וכפוף לתקנות בנק ישראל. במידה ולא תבדקו זאת – אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים מול אנשי השוק האפור.

ליווי מקצועי – הדרך הבטוחה להלוואה!

מחפשים הלוואות לעסקים שיענו על צרכיכם העסקיים באופן אופטימלי?
קבוצת אלוני האפט מציעה לכם ליווי מקצועי ואישי לכל אורך הדרך!
מומחי החברה מיומנים בהתנהלות מול מקורות המימון השונים מזה שנים רבות, ויתאימו עבורכם את ההלוואה המושלמת בתנאים האטרקטיביים ביותר!

הלוואה בטוחה עם קבוצת אלוני האפט

בקבוצת אלוני האפט עובדים כלכלנים מנוסים ומקצוענים שעבדו בבנקים הגדולים בישראל ומכירים הן את המערכת והן את הליכי הגיוס לפני ולפנים. כשניגשים לבקש הלוואות לעסקים בליווי צמוד של חטיבת גיוס האשראי הגדולה בישראל, אפשר לומר שמדובר בהלוואה בטוחה. בנוסף, קבוצת אלוני האפט מספקת לא רק הלוואות לעסקים, אלא שירותים פיננסיים מתקדמים כגון ייעוץ עסקי וליווי פיננסי. בהתאם לכך, העסק שלכם יוכל לקבל לא רק את האשראי שהוא צריך, אלא טיפול מקיף שיבטיח את יציבותו לאורך זמן.

אז לא משנה אם יש לכם עסק גדול או בינוני, הצוות המקצועי של קבוצת אלוני האפט מזמין אתכם להתייחס לעסק שלכם במלוא הרצינות ולתת לו את הטיפול הפיננסי שהוא צריך על מנת לצמוח ולהגיע כמה שיותר רחוק, כמה שיותר מהר ובכמה שיותר ביטחון. אנו מזמינים אתכם להגיע למשרדינו לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות, בתיאום מראש. הקפה עלינו!

מהם הסכומים שאותם ניתן לקבל בהלוואה בערבות מדינה?

הסכומים המקסימליים של הלוואות בערבות מדינה משתנים בהתאם למסלולים השונים.

במסלול הקמה שמעניק הלוואות לעסקים חדשים הסכום המרבי של ההלוואה הוא 500,000 ₪. חשוב לציין שמסלול זה מיועד לא רק לעסקים שטרם החלו לפעול, אלא גם לעסקים שמתכננים לעבור מסטטוס של "עוסק פטור" לסטטוס של "עוסק מורשה או חברה בע"מ בעקבות התרחבות. סוג נוסף של עסקים שזכאי להלוואה משתלמת זו הוא כאלה שפעלו ממקום המגורים של בעליהם וכעת עוברים למרחב שמוקדש אך ורק לפעילות עסקית (בתנאי שהמחזור המצטבר של העסק מיום הקמתו הוא לא יותר מ-500,000 ₪).

במסלול השקעות ובמסלול הון חוזר הסכום המקסימלי של הלוואות לעסקים נגזר מהמחזור השנתי של כל עסק: עסקים שהמחזור השנתי שלהם הוא 6.25 מיליון ₪ ומטה יכולים לקבל הלוואות בערבות מדינה של עד חצי מיליון ₪, ואילו עסקים שהמחזור השנתי שלהם הוא מעל הרף הנ"ל יכולים לקבל הלוואה בשיעור 8% מהמחזור השנתי שלהם.

מסלול נוסף הוא מסלול השקעות בתעשייה, שמיועד לעסקים שהמחזור שלהם הוא למעלה מ-25 מיליון ₪ ושפעילים במשך לפחות 3 שנים. הלוואה להשקעה בתעשייה מיועדת למטרות ספציפיות – רכישת נכסים יצרניים, שכירת שירותיהם של עובדים נוספים, מחקר ופיתוח והוספת פעילויות חדשות על אלה הקיימות. במסלול זה הסכום המקסימלי של הלוואה לעסק הוא 15% מהמחזור השנתי האחרון של העסק או 90% מסך ההשקעה הכללית (הסכום הנמוך מבין השניים).

בכל מקרה מומלץ לפנות אל קרן הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה רק לאחר קבלת ייעוץ והכוונה מאנשי מקצוע מנוסים.

לראש העמוד
לפגישת ייעוץ חינם חייגו 03-6099290