הימנע מבעיות בעתיד – חשיבות ייעוץ כלכלי לעסקים

במיוחד במציאות העסקית הנוכחית, כאשר כל עסק נדרש להתמודד עם אתגרים לא פשוטים – עסקיים ואחרים, חשוב לבסס החלטות חשובת על ייעוץ כלכלי לעסקים. גם אנשים שעברו דבר או שניים בחיים וגם כאלה שהם אנשי העולם הגדול לא תמיד מבינים את כל המשמעויות הכרוכות בהקמת עסק חדש, את כל המשמעויות שטמונות בהחלטה לעבור מניהול עסק קטן או מקומי לעסק גדול, גלובלי או עם שותפים. נחוצה הבנה של כל המשמעויות הכרוכות בשילוב בין פתרונות מימון עסקים לטווח קצר, ארוך או בינוני. כאשר נעזרים ביועצים בעלי ניסיון וידע אפשר להימנע מלא מעט טעויות, שהביאו לכישלונות עסקיים של אחרים. במקום לטעות, לפספס או להסתבך – כדאי בהחלט להתייעץ.

ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים

לא רק עסקים גדולים צריכים להתמודד עם מציאות מורכבת ולא פשוטה. משום כך, ייעוץ כלכלי לעסקים יכול בהחלט להיות מהלך נכון גם לעסקים מורכבים וגם לעסקים קטנים. לא מספיק קיומו של רעיון טוב ואפילו יוזמה בכדי להניע תהליך של הקמת עסק משגשג. לא מספיק לדעת אילו פרויקטים יכולים להניע את העסק קדימה, שכן ללא מהלך משולב של מימון פרוייקטים, אפשר בקלות לאבד את הדרך ולהיתקע בלי היכולת לגייס משאבים כאשר כבר מאוחר מדי.

עבור מי שרוצה להקים עסק קטן, עבור שכירים שרוצים להגשים חלום, עבור יזמים בנשמה או עבור מי שרוצה להצטרף לתעשייה או לענף הייצוא – יעוץ כלכלי ועסקי יחסוך הרבה מאוד קשיים בהמשך. יועצים בעלי ניסיון שמכירים את כל סוגי העסקים ואת כל סוגי האתגרים ופתרונות המימון מהווים מרכיב מרכזי שמבדיל בין עסקים שמצליחים לשרוד את קשיי ההקמה לבין אלה שלא מגיעים לבשלות ולפריחה.

ייעוץ לשינוי ולפריחה

לצד עסקים קטנים ועסקים בתחילת דרך, ייעוץ כלכלי לעסקים מומלץ מאוד גם לעסקים שמתמודדים עם קשיים שנוצרו בשל תנאי השוק ותנאים משתנים. ייעוץ פיננסי לחברות חשוב לא רק לחברות שרוצות להתרחב אלא גם לחברות שרוצות להבין מדוע חלה לפתע ירידה בהכנסות, כיצד ניתן להתגבר על פערים בתזרים המזומנים, אילו מקורות יוכלו לסייע לעסק לצלוח את התקופה של המיתון והירידה בנפח הפעילות.

מומחים מספרים שכמעט כל עסק חווה שינויים ולצד תקופות טובות יש תקופות פחות טובות. צעדים נדרשים יכולים לכלול הדרכה לעובדים, שיפור מהלכי גביה, השקעה במחלקת המכירות או במחלקת הפיתוח והמחקר. לעיתים, כדי לפרוח צריך להחליט של שינוי מבנה הבעלות, ניתן לעבור תהליכים של רכישות ומיזוגים, אפשר להוביל מהלך של הנפקה בורסאית.

מהלך של ייעוץ כלכלי לעסקים יכול לכלול אבחון מצבו של העסק מתוך ראיית עולם רחבה ותוך היכולת להפנות את הבעלים או המנהלים לפתרונות מימון נאותים. אבחון של קו ייצור מקרטע שאינו מוביל לרווחים יכול להביא להחלפת קו הייצור ואפילו להשקעה במיזמים חלופיים. שימוש במקורות כגון הלוואת בערבות מדינה, ניתוח נקודות החוזק של העסק ואיתור הזדמנויות חדשות בשוק יכולים להביא לשינוי ולפריחה של ממש.

ניתוח מקורות ושימושים

ישנן חברות ייעוץ פיננסי שמסייעות לעסקים להבין האם מתבצע שימוש נכון במקורות הפיננסיים הקיימים. יש צורך לנתח ולהבין מהם המקורות הכספיים השונים וכיצד נעשה בהם שימוש לאורך השנה כולה. חשוב להבין האם ניתן להביא לשיפור באמצעות מהלכים ארגוניים ופיננסיים. יועץ יוכל לבדוק כיצד ניתן לבצע מחזור חוב והלוואות בצורה טובה וכיצד ניתן ליעל תהליכי גבייה. ניתן להסתייע בייעוץ ולהבין האם ומתי ניתן להוביל מהלך של מיקור מוץ, בכדי שניתן יהיה להתמקד בעסקי הליבה בצורה טובה, נכונה וממוקדת יותר.