ייעוץ פיננסי לחברות – לתכנון עסקי ופיננסי נכון יותר

גם חברות מצליחות, שכל צעד צעד עסקי שהן נוקטות נראה כמו הימור בטוח, משקיעות זמן ניכר ומשאבים בקבלת החלטות מושכלות. למעשה, גם חברות מובילות וכמובן גם חברות שרוצות להצליח יותר, נעזרות מפעם לפעם בתהליך של ליווי ויעוץ – עסקי ופיננסי. ייעוץ פיננסי לחברות יכולה להוכיח את עצמו כאשר מרגישים שמשהו בהתנהלות לא עובד על הצד הטוב ביותר. יחד עם זאת, חברות ייעוץ פיננסי יכולות לסייע בתכנון עסקי ופיננסי גם כאשר רוצים להצליח יותר, ולאו דווקא כתוצאה מחוסר הצלחה ממשי.

ייעוץ פיננסי לחברות בהקמה

לא קל להקים כיום חברה בישראל, ובוודאי שנחוצים לכך משאבים מתאימים. אך מהו היחס הנכון בין משאבים עצמאיים לבין מימון המבוסס על הלוואות לעסקים? האם אפשר להוביל תהליך של צמיחה והתרחבות בלי עזרתם של מוסדות פיננסיים כאלה או אחרים? כדי שתהליך ההקמה וההתבססות של חברה חדשה יתבצע על הצד הטוב ביותר, כדי שניתן יהיה ליהנות מחוסן פיננסי בשלבים הקריטיים של הצעדים הראשונים בעסקים, ייעוץ פיננסי לחברות יהיה חסר תחליף.

במהלך הייעוץ ניתן לבדוק אלו מקורות כספיים עומדים לרשות העסק ואילו מקורות ניתן לגייס מהבנקים או מגופים חוץ בנקאיים. במהלך הייעוץ לומדים להכיר את הקרנות השונות למימון עסקי, שיכולות להתאים לאופי העסק ולתחומי הפעילות. שימוש נכון בתמהיל פיננסי ומימוני יוכל להוביל עסקים קטנים או בינוניים וכן גם יזמים, מהימים של חוסר בשלות אל הפיכת העסק לבשל ובעל תזרים מזומנים יציב.

ייעוץ להרחבת פעילות

מלבד החשיבות של ייעוץ פיננסי לחברות שהוקמו לא מזמן או כאלה שטרם התבססו, יש חשיבות לא פחותה לייעוץ עבור חברות שרוצות להרחיב פעילות. ייעוץ כלכלי לעסקים שרוצים למשל לבצע את המעבר מ"עוסק פטור" או "עוסק מורשה" לכדי חברה בע"מ יכול לכלול בין היתר היבטים כגון: ייעוץ בענייני גיוס מימון לצורך פתיחת קוויי ייצור חדשים או הדרכים לקבלת מימון לצרכי שיווק ומחקרי שוק. בנוסף, הייעוץ יכול לסייע בהפניית משאבים לצרכי מחקר ופיתוח, מיתוג, הכנסת שותפים אסטרטגיים, איתור נקודות החוזקה של העסק ואיתור נישות חדשות בשווקים קיימים.

עבודה משולבת ביחד עם חברות ייעוץ פיננסי יכולה לאפשר לעסק להגדיל את סיכויי ההצלחה גם בסביבה עסקית תחרותית וגם בסביבת חוסר וודאות. בזכות הידע של היועצים, שנשען על הצלחות או חוסר הצלחה של חברות דומות אחרות, אפשר ללמוד כיצד לנצל הזדמנויות מחד ולהימנע מסיכונים מיותרים מאידך.

בדרך למימון הנכון

היבט מרכזי שניתן לרכז סביבו ייעוץ פיננסי לחברות הוא מציאת פתרונות המימון הנכונים, לכל עסק ועסק. בעוד שיש עסקים שיכולו לגייס מימון בקלות בהלוואות עסקיות, יש כאלה שיתקלו בקשיים בשל מיעוט רקורד עסקי או בשל מחסור בביטחונות. כאשר יש כל כך הרבה דרכים של מימון לעסקים, כאשר יש גם פתרונות אשראי מבנקים, גם פתרונות חוץ בנקאיים וגם קרנות מימון (לרבות כאלה בערבות מדינה), חשוב שכל גוף עסקי ידע לנצל את הפתרונות העדיפים עבורו.

חברות ייעוץ מסוגלות לסייע ליזמים, לעסקים ולארגונים, לקצר לאין ערוך את זמן הטיפול בהלוואות השונות. חברות ייעוץ שיודעות לדבר בשפה הבנקאית, חברות שמכירות את כל הפרוצדורות של הגשות בקשה למימון וחברות שמכירות את כל המסמכים הנדרשים, הן הדרך לקבלת המימון הנכון, בזמן הנכון. ראוי לציין שגם חברות עסקיות שניסו בעבר לקבל הלוואה עסקית וכשלו יוכלו לשפר את סיכויי ההצלחה בזוכות יועץ עסקי מוצלח. אז לא משנה אם מדובר בעסק של איש אחד או בעסק בהרצה, בין אם זהו עסק בעל וותק שרוצה להתרחב או חברה שרוצה לצאת להנפקה, הייעוץ יקצר את הדרך להצלחה.