לפגישת ייעוץ 8339*

ליווי פיננסי.

אלוני האפט גוב – חטיבת ליווי פיננסי לעסקים – בניהולו של מר אסף גוב

הניהול הפיננסי בעסק מהווה את החוליה המקשרת בין כל חלקי העסק. תהליכי צמיחה מחד והתמודדות עם אתגרים מאידך מגבירים את הצורך בניהול פיננסי מתקדם . מחלקת הלווי הפיננסי שמה למטרה להשביח את הניהול הפיננסי בחברות בגודל בינוני וללוות אותן בתהליכים העסקיים והאסטרטגיים בדרך לצמיחה ושגשוג. במרבית החברות מורגש הצורך בניהול פיננסי כאשר החברה  בצמיחה מואצת או כאשר העסק מתמודד עם אתגרים פיננסיים פנימיים (לדוגמא, קשיים בתזרים המזומנים והיעדר מערכת ניהול כספים) או עם אתגרים חיצוניים (כגון משבר פיננסי, מיתון). הניסיון מלמד שחברות פונות לתהליכים של ניהול פיננסי מתקדם כאשר ישנן בעיות או קשיים המציבים את העסק בסיכון. כיום, המודעות לניהול הפיננסי גדלה ובעלי עסקים מבינים את הצורך בפנייה לקבלת לווי מקצועי גם בתקופות צמיחה.

אלוני האפט גוב מציעה מבנה לווי מותאם לצרכי העסק תוך שמירה על מספר עקרונות קריטיים בתהליך הלווי הפיננסי : בניית כלים ניהוליים, ניהול תזרים המזומנים, ניתוח הנתונים הכספיים של החברה, בנייה ועבודה במסגרת תקציב, ניהול מערכת האשראי של החברה, השתלבות במערך הניהולי והשתתפות בקבלת החלטות אסטרטגיות בחברה. בעזרת יכולות גיוס האשראי והניתוח העסקי המעמיק של אנשי החטיבה מקבל הלקוח מענה  לצרכיו הפיננסיים ומאפשר לבעלים להתרכז בתהליכים העסקיים, בניהול החברה ובצמיחת העסק. במקביל עוסקת המחלקה בביצוע פרויקטים בתחום הקפאות ההליכים וניתוח פיננסי לקבלת תמונת מצב בעת תהליכי הקפאת הליכים.

תהליך ליווי פיננסי כולל:

  1. ניתוח עסקי וצרכי אשראי – ניתוח הפעילות העסקית, הנתונים הפיננסיים, מבנה האשראי וצרכי העסק בראיית הווה ועתיד.
  2. בנייה וניהול תזרים מזומנים –מרכיב קריטי בניהול הפיננסי. התכנון, השליטה והבקרה על תזרים המזומנים של החברה מחייב הבנה כוללת של הפעילות העסקית תוך התחשבות בגורמים פנימיים וחיצוניים. הסקרים מלמדים כי הגורם העיקרי לקריסת חברות, כולל חברות רווחיות, הוא ניהול לקוי של תזרים המזומנים. על כן ניהול יומי שוטף וניתוח משמעויות של תזרים המזומנים מעלה את רמות השליטה הפיננסית ואת היכולת לאתר ולהתאים את צרכי האשראי של החברה מבעוד מועד.
  3. ניהול פיננסי ובקרה שוטפת –  בניית וניהול מערכת דו"חות הכוללים ניתוח רווח והפסד, יתרות מאזניות, מרכזי רווח ותקציב ודו"חות המתאמים לפעילות החברה. בניית מערך ניהולי בחברה לניתוח וקבלת החלטות לשיפור הביצועים והגברת הרווחיות והצמיחה.
  4. ניהול האשראי הבנקאי ומערכת היחסים מול הבנקים וגורמי האשראי – במציאות הנוכחית ישנה חשיבות עצומה לניהול מערך האשראיים של החברה, ניהול הקשר עם הבנק תוך שימוש בשפה בנקאית. לווי פננסי נכון משפר את מערכת היחסית הבנקאית, מסייע בתהליכי גיוס האשראי ומאפשר מציאת פתרונות יצירתיים בזמן אמת לצרכי האשראי של החברה.
  5. השתלבות במערך הניהולי והשתתפות בקבלת החלטות אסטרטגיות – מרכיב נוסף וחשוב בתהליך הלווי הוא ייזום והשתתפות בתהליכים ניהוליים בחברה, כולל קבלת החלטות אסטרטגיות, בניית תוכנית עסקיות, בדיקת כדאיות השקעות וכניסה לתחומים חדשים.

יתרונות לווי הפיננסי וניהול כספים במיקור חוץ:

לבחירה בחברה מקצועית ישנם יתרונות רבים:

  1. מקצוענות וניסיון – מלווה פיננסי חיצוני מנוסה נחשף לעסקים רבים והתמודד בהצלחה עם מצבים מורכבים, אשר לעיתים חדשים לחברה.
  2. יכולות הניתוח של מלווה פיננסי מקצועי מביאות קרובות לתובנות חדשות ומרעננות תפיסות ישנות ומקובעות לעיתים בחברות.
  3. הבנת המערכת בנקאית, השפה הבנקאית וניתוח נכון של צרכי העסק
  4. מעטפת הלווי הפיננסי – אלוני האפט מספקת מעטפת שלמה של שירותים פיננסיים, קשרים, יכולות כלכליות ויכולות גיוס אשראי המעצימות את תהליך הלווי ומאפשרות לחברה לקבל מענה נרחב.
  5. ראיה אסטרטגית – אלוני האפט מספקת מענה לבעל החברה בתכנון וראיה קדימה והופכת שותף לדרך של בעל העסק.

אסף גוב, שותף בקבוצת אלוני האפט ומנהל מחלקת הלווי הפיננסי, בעבר מנהל כספים בכיר בחברת אפקטיב מנהלי כספים והשקעות העוסקת בתחום ניהול הכספים במיקור חוץ. גוב מוכר כבעל ניסיון נרחב בניהול ובניית תהליכים פיננסיים בחברות, לווי עסקי, בבנייה ויישום תוכניות התייעלות, ביצוע ניתוחי "תמונת מצב"  וניהול מערכי מימון ואשראי מורכבים. בעבר היה שותף בצוות ההקמה של קרן "ענבר מזנין" ומנהל מחלקת גיוס אשראי ולווי עסקי בחברת תבור כלכלה ופיננסים. בעל תואר BA בכלכלה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ולימודי חשבונאות באוניברסיטת בר אילן.

לראש העמוד
לפגישת ייעוץ חינם חייגו 03-6099290