מהם המקרים בהם יהיה צורך לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

מרבית הישראלים הולכים במסלול הקלאסי של כניסה אל סניף הבנק הקבוע שלהם, ייעוץ משכנתא ולקיחת העסקה הטובה ביותר שהם יכולים להשיג מהבנק. אולם כדאי לדעת שיש אופציות נוספות ובלא מעט מקרים, צריך לחשוב מחוץ לקופסא ולשקול לקיחה של משכנתא חוץ בנקאית. אז באילו מקרים מדובר ומה שווה לכם לדעת לפני לקיחה של הלוואה חדשה? הכל בכתבה הבאה.

 

כאשר הריבית לא משחקת לטובתכם ובדקת את האלטרנטיבות

 

בכדי שתוכלו לדעת שאתם לוקחים את המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם, אתם חייבים לבצע השוואת משכנתאות ולראות שהבנק שלכם הוא אכן כדאי כפי שהוא טוען שהוא. למעשה, בחלק מהמקרים יהיה זול יותר לקחת משכנתא חוץ בנקאית מאשר לקחת משכנתא קלאסית משום שהריבית של בנק ישראל עשויה להיות גבוהה מדי או משום שזו המדיניות של הבנק למצמצם בנתינה של משכנתאות חדשות.

 

בזמן שהבנק שלכם פשוט לא מאשר לכם ההלוואה החדשה

 

גם אם מצאתם מציאה של ממש או אפילו איתרתם את דירת חלומותיכם, אין שום ערובה לכך שהבנק שלכם יסכים לספק לכם משכנתא. אם נציגי הבנק שלכם חושבים שאין לכם את היכול לעמוד בתשלומי המשכנתא או שמפאת גילכם או מצבכם הבריאותי העניין עלול להיות מסוכן לסניף, אתם תאלצו לחשוב על משכנתא חוץ בנקאית. ככה  כדאי לדעת תמיד כי האופציה הזו קיימת וכי כל האפשרויות עומדות על השולחן שלכם .

 

כאשר רוב החסכונות שלכם סגורים בקרן השתלמות או בקופות גמל

 

אם רוב החסכונות שלכם נמצאים בקרנות החיסכון השונות ויש קנס כבד על יציאה מתוכניות בורסאיות, כדאי לחשוב על פתרונות יצירתיים יותר אשר יאפשרו לכם לנצל את כספכם באופן מיטבי. במצבים אלו הבנק יוכל להתחשב בבעיית הנזילות הזמנית אולם אין לו כל חובה לעשות זאת ולכן אתם תאלצו לשקול אלטרנטיבות אחרות. אלטרנטיבות כדוגמת הלוואות קצרות טווח או משכנתא אשר אינה ניתנת בבנק.

 

אם אין לכם את ההון הראשוני הנדרש לביצוע הרכישה

 

בנקים רבים העלו את ההון הראשוני שאותו הם דורשים בעקבות בועת הסאב פריים ולכן לא לכל זוג צעיר יש את הסכום המתאים לקבל את המשכנתא המיוחלת. לכן במידה ואיתרתם נכס ששווה להשקיע בו ואשר  צפוי להשביח את השווי שלו כעבור זמן קצר, יש מקום לשקול לקיחה של הלוואה חוץ בנקאית. יחד עם זאת, גם כאן חשוב לוודא שאכן תוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים אשר תצטרכו לשלם ולכן שווה לחשוב טוב לפני כל מהלך.

 

לסיכום, ניתן לראות שיש מגוון של סיבות לקחת משכנתא חוץ בנקאית ולרכוש נכס שיהיה בבעלותכם. יחד עם זאת, צריך לוודא שאתם עושים את הצעד הזה לאחר שקיבלתם ייעוץ מקצועי. כזה אשר לוקח בחשבון את המצב הכלכלי הייחודי שלכם.

 

לפרטים נוספים ומידע מקיף בנושא משכנתאות בקרו באתר: https://mashkantaguru.co.il