מי צריך עורך דין מקרקעין בקריות, תל אביב ובכל שאר חלקי הארץ?

במדינת ישראל תחום הנדל"ן בצמיחה מתמדת. אנו עדים לפרויקטים שהופכים קרקעות שלמות לבניינים, קניונים ובתים פרטיים. מחירי הדירות זינקו בשנים האחרונות באחוזים משמעותיים ובכל שנה נדמה שמגמת העלייה מתמשכת ולכן כאשר אדם פרטי או חברה עסקית מחליטה לרכוש קרקע, עליהם להיעזר בגורם מקצועי שיוכל להוביל עסקאות קטנות וגדולות כאחד.

עקב מהפכת הנדל"ן וקצב עליית מחירי הדיור בישראל, מחירי השוק משפיעים ישירות על הציבור ולכן העסקת עורך דין מקרקעין בקריות, באילת או בתל אביב תגרום לסדר וניהול נכון של כל התהליך בכדי ששום גורם לא ייפגע, ובנוסף ישנו חוק במדינת ישראל אשר מחייב כת כל הצדדים אשר קשורים בעסקאות נדל"ן כאלה ואחרות בחתימה של עורך דין מסוג זה.

רכישת דירה בעזרת עורך דין מקרקעין

כאדר אנו מעוניינים למכור או לקנות בית, לעורך הדין ישנם כמה תפקידים אקוטיים והכרחיים. תחילה, הבית שמוצע למכירה חייב להיות רשום ובבעלות המוכר עצמו ולכן העורך דין מוכרח לוודא זאת מראש בכדי שלא תתבצע סוג של תרמית. בנוסף, בעת נוכחותו של עורך הדין הניירת תיחתם וכך תיווצר תחושת ביטחון לשני הצדדים.

כמו כן, נושא המשכנתא אשר מועבר ממצד הקונה אל המוכר גם כן מטופל על ידי עורך הדין, כולל כל הפרוצדורה הבירוקרטית המתישה יחד עם תשלומי האגרות השונים שיש לשלם לגופים הציבוריים. בראיה כוללת, כמובן שתפקידו של עו"ד הינו לטפל בתהליכים מורכבים וארוכים שדורשים הבנה בתחום, אך מעבר לכך ישנו גם הפן הפסיכולוגי שכן אדם מקצועי ומנוסה משרה ביטחון רב על כל הצדדים אשר מעורבים בעסקאות מסוג זה.

בעיות שכיחות שיש להימנע מהן

כאמור, נושא המכירה וקנייה של שטחי נדל"ן יכול להיות מרגש ומרתק כשם שזוג צעיר קונה את בית חלומותיהם, אך לצערנו בצד השני יכולים להיות מספר אנשים שמסוגלים לנצל את הרצון העז לבנות בית בישראל ולכן חשוב לבדוק מספר דברים לפני שמבצעים עסקת נדל"ן:

  • סקירה מלאה של הנכס – חשוב לוודא מה מצבו של הנכס, כלומר אם מדובר על דירה שאינה מגיעה ישירות מהקבלן, חשוב לבדוק האם יש שיעבוד על הבית או עיקולים מכל סוג שהם. חשוב מאוד לוודא זאת לפני רכישה ולכן בין אם מדובר על העסקת עורך דין מקרקעין בקריות, חיפה או כל חלק אחר בארץ עליכם לשכור את שרותיו ולא להתחיל תהליך בלעדיו.
  • בדיקה דקדקנית של החוזה – חשוב מאוד לוודא שכל הסעיפים, גם הקטנים ביותר, ברורים לשני הצדדים בכדי שלא יהיו אי הבנות.
  • איתור פגמים וליקויים – אדם שמוכר נכס ינסה לבצע כל שביכולתו בכדי להציג את הנכס במצבו הטוב ביותר. נסו לבצע ביקורי פתע בשעות שונות במהלך היום ובמזג אוויר משתנה ובכך תוכלו לעלות על פגמים וליקויים שיש לתקן בנכס.

החשיבות של העסקת עורך דין מקרקעין בקריות, בראשון לציון, בבאר שבע ובאילת נשארת תקפה לכל חלקי הארץ. מדובר על תנאי הכרחי בכל עסקת נדל"ן ולכן כדאי לסרוק קצת את השוק ולבצע חיפוש אחר בעל מקצוע אמין ומנוסה אשר שמו הולך לפניו בשוק הנדל"ן.